Lista spotkań w ramach GeekWeekWro #2

Timeline

Geek Girls Carrots to społeczności kobiet kochających nowe technologie. Skupiamy się na networkingu, rozwoju kompetencji i promowaniu pozytywnych wzorców. Nasza misją jest dążenie do zwiększania udziału kobiet w branżach związanych z nowymi technologiami. Działamy w 22 miastach, w 7 krajach na 3 kontynentach. Wrocław był jednym z pierwszych miejsc, gdzie zaczeły odbywać się regularne spotkania Karotek, dziś jest nas tu prawie pół tysiąca.
Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.
Polish SQL Server User Group (PLSSUG) jest grupą pasjonatów systemu Microsoft SQL Server. Głównym celem jest umożliwienie jak najszerszemu gronu ludzi poznawania jednego z lepszych systemów zarządzania bazami danych oraz dzielenia się z innymi wiedzą i doświadczeniem. PLSSUG jest oficjalnym chapterem organizacji PASS (Professional Association for SQL Server) w Polsce. Nie reprezentuje firmy Microsoft, a jedynie z nia współpracuje.
Women In Technology to społeczność kobiet, które pracują w technologiach lub je tworzą. Spotkania grupy odbywają się od 2009r., aktualnie we Wrocławiu, w Katowicach, w Krakowie i w Warszawie. Skupiamy kobiety, które zajmują się programowaniem, administracją bazami danych, serwerami, sieciami, jak również elektroniką, robotyką i innymi pokrewnymi technicznymi dziedzinami. Spotykamy się, by lepiej się poznać, wymieniać doświadczeniem, wspólnie się uczyć i wzajemnie się wspierać.
Wrocław Symfony Group to seria spotkań dla zainteresowanych frameworkiem Symfony. Prezentacje prowadzą praktycy - dla praktyków jak i osób chcących dopiero zacząć swoją przygodę z Symfony. Darmowe spotkania odbywają się nieregularnie, a po prezentacjach przy piwie dyskutujemy na tematy poruszane przez prelegentów. Zależy nam na swobodnej wymianie wiedzy i budowaniu społeczności osób, które są związane z Symfony. Jesteśmy otwarci na nowe osoby - zachęcamy do zgłaszania swoich prelekcji lub lightning talks i do zapisów na nasze nadchodzące spotkania.
DDD-WRO jest grupą zrzeszającą ludzi zainteresowanych tematyką Domain Driven Design we Wrocławiu. Naszym celem jest pogłębianie wiedzy jak i lepsze zrozumienie tematyki DDD. Propagujemy poznanie domeny jako jeden z kluczowych elementów do osiągnięcia sukcesu w projekcie. Wszystkich zainteresowanych ciekawą dyskusją i wymianą doświadczeń zapraszamy na nasze spotkania.
Business Analyst Meetup to, odbywające się we Wrocławiu, cykliczne spotkanie analityków biznesowych. Na początku każdego miesiąca, w luźnej atmosferze, dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i wszystkim co kojarzy się z naszą dziedziną. Spotkania poprzedza ciekawa prelekcja kogoś z zaproszonych gości lub samych uczestników. To świetna okazja by w nieformalnej i miłej atmosferze poszerzać swoją wiedzę. Spotkania się otwarte i bezpłatne dla wszystkich.
Jesteśmy wrocławską społecznością praktyków i pasjonatów zwinnych metod rozwoju oprogramowania. Działamy od stycznia 2015 roku i spotykamy się w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Każde nasze spotkanie to okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności oraz na poznanie nowych, interesujących osób. Stawiamy na formę warsztatową zamiast prezentacyjnej – cenimy sobię praktykę i współuczestnictwo ponad bierną konsumpcję wiedzy!
Słowa takie jak Agile, zwinność czy Scrum, wpisały się na stałe do świata informatyki. Jak się wydaje, nieodwracalnie odmieniły świat zarządzania projektami i pracy w zespołach. Przy całej – dość prostej – mechanice stojącej za tymi podejściami, bardzo łatwo na tym poprzestać. Wdrażamy praktykę bez umocowania w teorii, bez refleksji, bez zastanawiania się „po co?” Chcemy to zmienić, przywrócić ducha zwinności, który opiera się na kontestowaniu rzeczywistości, pokornym wyciąganiu odważnych wniosków i zbliżeniu klientów z wykonawcami. Zapraszamy do słuchania, czytania i opowiadania o tym, jak robić rzeczy inaczej. Spotykamy się w każdy pierwszy wtorek miesiąca.
25th Level Code to spotkania nastawione na wymianę wiedzy z obszaru IT. Tematyka spotkań jest bardzo szeroka, od Business Intelligence, przez testowanie i development po PR programisty. Każde spotkanie to prezentacja, dyskusja, wymiana poglądów i doświadczeń. Zapraszamy! Inicjatorem, twórcą i sponsorem grupy 25th Level Code jest firma Sii.
Wrocław SAP Meetup is a place for everyone interested in SAP technologies supporting businesses big and small in all aspects: from traditional ERP and CRM to hyping Cloud, Big Data, Mobile, Social and Analytics.
PHPers to otwarta społeczność developerów PHP, w ramach której organizowane są spotkania w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Olsztynie oraz na Śląsku. Naszym celem jest dzielenie się wiedzą z zakresu nowoczesnego programowania z wykorzystaniem PHP, ale nie stronimy także od innych zagadnień, związanych oczywiście z programowaniem i technologiami webowymi.
Global Azure Bootcamp po raz czwarty we Wrocławiu! Weź udział w warsztatach Microsoft Azure! Członkowie społeczności Azure z całego świata podjęli inicjatywę zorganizowania po raz czwarty globalnych warsztatów Microsoft Azure. Warsztaty odbędą się tego samego dnia na całym świecie - 16 kwietnia 2016 roku. Organizatorem warsztatów we Wrocławiu jest codingtv(); przy wsparciu firmy Objectivity.
Hack4 Culture, czyli nocny hackathon organizowany w ramach GeekWeekWro oraz Miasta Przyszłości, odbędzie się pod hasłem kultury w kontekście działań na rzecz społeczności lokalnej. Stwórz nową jakość życia w kulturze i społeczeństwie za pomocą dostępnych ci narzędzi. Hack4 Culture - Gdy innowacja staje się sztuką!
wroc.py to grupa miłośniczek i miłośników języka Python. Od ponad roku spotykamy się raz w miesiącu we Wrocławiu, by dzielić się wiedzą techniczną i prezentować swoje dokonania. Dołącz do nas, przyjdź na spotkanie i poznaj podobne sobie osoby zainteresowane programowaniem. Kto wie, może na kolejne spotkanie przygotujesz własną prezentację?
We are taking the TEDx experience to a whole new dimension. Have you heard about learning by doing? Sometimes action outstrips words, so we present an alternative format to the standard TEDx talk. With TEDx Adventures, you can take part in local on-site and hands-on interactive events to explore Ideas in action. Either you meet the professionals in their working places, take you to interactive workshops or explore what is behind the closed door in your neighborhood – we will show you something that will broaden your horizons. Unlike the annual conference, TEDx Adventures are offered throughout the year as a way to extend and build on the powerful TEDx experience.
Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce na początku każdego miesiąca odbywają się cykliczne spotkania, które poruszają kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.
Specjaliści Capgemini codziennie zmagają się z analizą dużych zbiorów danych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak przy pomocy narzędzi Big Data (Amazon S3, Apache Spark, Apache Zeppelin) można w szybki sposób przeprowadzić analizę eksploracyjną logów Wikipedii, zapraszamy. Będziemy programować, bawić się danymi, tworzyć raporty. Będzie ciekawie, miejscami bardzo technicznie, ale przede wszystkim praktycznie.
Grupa Data Science Wroclaw skupia wszystkich zainteresowanych Data Science i Big Data, zwłaszcza używających darmowych / otwartych narzędzi. Szczególnie mile widziani są użytkownicy R i Pythona oraz chcący poznać te narzędzia. Spotkania odbywają się od ponad roku co około miesiąc. Organizatorami są entuzjaści i praktycy analizy danych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
PGS Software Talks to cykl spotkań, dzięki którym developerzy i entuzjaści programowania mają okazję poznać się osobiście, rozmawiać o robieniu dobrego software’u, wymienić doświadczeniami i dzielić praktyczną wiedzą, sztuczkami i poradami z każdym, kto chce słuchać. Spotykamy się kilka razy w roku we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku: zawsze jest merytorycznie, rzeczowo i serdecznie, gości po staropolsku częstujemy piwem i pizzą
Organizujemy spotkania wordpresowiczów we Wrocławiu w formule barcampowej. Zwykle zbieramy się w piątki, późnym popołudniem w komfortowej przestrzeni pubu. Jesteśmy otwarci na wszystkich, ale to o czym opowiadamy najbardziej zainteresuje osoby związane mniej lub bardziej z WordPressem. Spotykamy się głównie po to, aby porozmawiać „w kuluarach”, bo jest to równie wartościowe jak wiedza płynąca ze sceny. Zawsze jednak rytm spotkania wyznaczają prezentacje konkretnych tematów. Spotkania są darmowe, a dzięki naszym sponsorom - zwykle uczestnicy mogą liczyć na darmowe piwo.. Tak by wiedza lepiej wchodziła do głów

Napisz do nas

Masz pomysł? Prowadzisz grupę i chcesz dołączyć?
Napisz do nas maila kontakt@geekweekwro.pl, wyślij nam wiadomość za pomocą Facebooka lub naszego konta na Twitterze @geekweekwro.