Lista spotkań podczas GeekWeekWro #4

Timeline

Stowarzyszenie Data Community Poland (wcześniej: Polish SQL Server User Group – PLSSUG) jest grupą pasjonatów SQL Server, Platformy Danych i rozwiązań Business Intelligence firmy Microsoft. Regularne spotkania grupy od lat odbywają się w: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Lublinie, Toruniu i Gdańsku i gromadzą co miesiąc setki uczestników. Więcej informacji na stronie stowarzyszenia: http://datacommunity.pl.
25th Level Code to spotkania nastawione na wymianę wiedzy z obszaru IT, odbywające się na 25. piętrze Sky Tower. Poruszamy się w różnych obszarach, nie zamykając się na jedną dziedzinę, ponieważ chcemy oddać głos każdemu, kto ma ochotę podzielić się swoją wiedzą. DevOps tools, React Native, C++. Te tematy już się pojawiły i czekają nas kolejne, równie ciekawe! A może ty też zechcesz nam o czymś opowiedzieć?
Spotykamy się w każdy trzeci wtorek miesiąca w Sii, na 25. piętrze Sky Tower. Włączamy projektor, otwieramy pudełka z pizzą i dyskutujemy (niekiedy burzliwie!) Zapraszamy na 25th Level Code
wroc.py to grupa miłośniczek i miłośników języka Python. W każdy pierwszy wtorek miesiąca spotykamy się we Wrocławiu, by dzielić się wiedzą techniczną, prezentować swoje dokonania i planować przejęcie władzy nad światem.Dołącz do nas, przyjdź na spotkanie i poznaj innych Pythonistas. Kto wie, może na kolejne spotkanie przygotujesz własną prezentację?
Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.
WrotQA skupia testerską społeczność we Wrocławiu. Staramy się pokazać w jaki sposób wygląda zapewnienie jakości w poszczególnych firmach nie przez bezpośrednią ich promocję i ogłoszenia o pracę, ale przez obecność w ich konkretnych siedzibach i wystąpienia wyznaczonych przez te firmy prelegentów. Dodatkowo skupiamy się na networkingu i dyskusji, do której gorąco zachęcamy na każdym, comiesięcznym spotkaniu.
WrocławJUG, czyli Wrocław Java User Group, jest grupą programistów, architektów i entuzjastów języka Java. Pogłębiamy swoją wiedzę, poznajemy nowe technologie, frameworki i metody tworzenia aplikacji na platformie JVM. Dbamy również o inne kompetencje potrzebne w życiu zawodowym (np. software craftsmanship czy technologie powiązane).
W tym celu regularnie spotykamy się na prezentacjach i warsztatach, aby wymieniać się wiedzą. Jest nas już ponad 1600.
IT talk is an open community, where anyone interested in IT industry can participate. We do not focus on specific technologies. At our meetings we will feature presentations for project managers, developers (.NET, JavaScript, JAVA, etc.), we will touch on testing issues. IT talk is a real opportunity for professionals, teachers, students and novice developers to exchange news, share technical solutions, present them at the seminars to colleagues and everyone interested. Any participant can become a speaker at the community meeting and talk about their experience, views, company.
Grupa „DevOps Wrocław” jest miejscem, które otwiera drogę do popularyzacji praktyk DevOps oraz dzielenia się doświadczeniem i wiedzą związaną z tą tematyką. Uczestnicy spotkania mogą wysłuchać prezentacji i wziąć udział w dyskusji typu Open Space.
W Koduj dla Polski poszukujemy technologicznych rozwiązań dla społecznych problemów. Łączymy organizacje pozarządowe, programistów, mieszkańców i władze miast, współpracując dla dobra wspólnego.
Agile w oderwaniu od praktyk programistycznych nie wniesie wiele benefitów do organizacji.Z tego właśnie powodu powstał Wrocław Agile Development meetup. Podobnie jak na naszej konferencji Wrocław Agile Day chcemy połączyć ze sobą światy biznesu i technologii, co było podstawą ruchu Agile i wielu metodologii. W toku rozwoju zapomniano o dwukierunkowości tego nurtu.Podczas naszych spotkań pojawią się zatem zarówno tematy techniczne jak i Agile.
SysOps/DevOps Polska to największa polska społeczność zrzeszająca głównie administratorów systemowych, sieciowych i DevOpsów. Członkowie naszej społeczności zajmują się projektowaniem i wdrażaniem środowisk wysokodostępnych opartych na systemach Linux i Windows, infrastrukturą sieciową, rozwiązaniami serwerowymi i chmurowymi, migracją istniejących środowisk, zapewnieniem ich wysokiej dostępności i optymalizacją / automatyzacją ich działania, implementacją narzędzi ułatwiających pracę developerów, np. kontenerami, odzyskiwaniem danych i szeroko pojętymi kwestiami bezpieczeństwa IT (analiza powłamaniowa, pentesty, audyty bezpieczeństwa). Nasze cykliczne spotkania SysOps/DevOps Polska MeetUp organizowane są już w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk i Poznań! Wymieniamy się wiedzą, wzajemnie inspirujemy i szukamy wspólnie rozwiązań dla najciekawszych tech-przypadków.
PGS Software Talks to cykl spotkań, dzięki którym developerzy i entuzjaści programowania mają okazję poznać się osobiście, rozmawiać o robieniu dobrego software’u, wymienić doświadczeniami i dzielić praktyczną wiedzą, sztuczkami i poradami z każdym, kto chce słuchać. Spotykamy się kilka razy w roku we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku: zawsze jest merytorycznie, rzeczowo i serdecznie, gości po staropolsku częstujemy piwem i pizzą
Geek Girls Carrots to globalna organizacja skupiająca się na przyciąganiu kobiet do technologii. Tworzymy społeczność poprzez organizowanie spotkań, warsztatów i innych wydarzeń, które gromadzą ludzi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Obecnie Geek Girls Carrots jest obecna w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Portugalii, Szwajcarii, Holandii, Izraelu, Korei Południowej i Czechach. Od 2011 roku odbywają się spotkania w 33 miastach, 15 krajach. Przeprowadziliśmy około 415 regularnych spotkań społecznościowych z 800 prelegentami, 36 wydarzeniami specjalnymi, 182 warsztatami w Pythonie, JavaScript, HTML, Scrum, UX.
14 meetupów, około 1000 osób na publiczności, 33 prelekcje i niezliczona liczba nowo poznanych osób! 🎉🎉🎉 Tak w kilku liczbach można podsumować blisko 2-letnią historię wrocławskiego LET SWIFT – iOS Developers Meetup. LET SWIFT to cykliczne spotkania społeczności developerów iOS, które odbywają się średnio co 2 miesiące. To jeden z największych tego typu meetupów w Polsce i największy na Dolnym Śląsku.⚡ Każdy event składa się z 2-3 prelekcji i dyskusji z publicznością, a kończy się integracją na afterparty ⚡ W meetupach bierze udział średnio 8-100 osób. ⚡ Wstęp wolny!
“Organizujemy TOAST-a, ponieważ chcemy dzielić się naszą pasją, integrować społeczność developerów i umożliwiać im wymianę wiedzy” – tak o TOAST – Android Developers Meetup, mówią jego organizatorzy z Droids On Roids 🔥TOAST to cykliczne spotkania społeczności developerów na Androida, które odbywają się we Wrocławiu od 2016 roku!⚡ To największy tego typu meetup w Polsce!⚡ Każdy meetup składa się z 2-3 prelekcji oraz dyskusji z publicznością⚡ Na zakończenie organizatorzy zapraszają uczestników na afterparty⚡ Udział w wydarzeniach jest darmowy!
"Nie do opisania", "Mnóstwo inspiracji", "Dziękuję, było extra" – dotychczasowe spotkania z serii Dribbble WroMeetup dostarczyły jego uczestnikom mnóstwa pozytywnych emocji. Zainteresowanie wrocławskiego środowiska grafików, z jakim spotyka się wydarzenie, przerosło oczekiwania nawet samych organizatorów 😉Pierwsze dwa Dribbble WroMeetup odbyły się w sierpniu i grudniu 2017 roku i obydwa zgromadziły ponad 150-osobową publiczność. 👏👏👏 Kolejny event już w kwietniu!Dribbble WroMeetup to pierwszy, wrocławski meetup zrzeszający grafików i projektantów pod szyldem Dribbble. Udział w wydarzeniach jest darmowy. Organizatorem jest Design Team z Droids On Roids.
Akademia Początkującego testera to wrocławska grupa powstała w celu pomocy osobom, które chciałyby rozpocząć pracę w zawodzie testera. Skupia doświadczonych testerów i kierowników testów, którzy są otwarci na dzielenie się swoją wiedzą. Warsztaty i spotkania organizowane przez akademię pomagają zrozumieć na czym polega praca w tym zawodzie i zdobyć podstawową wiedzę z zakresu testowania. Pomoc można uzyskać też poza organizowanymi spotkaniami poprzez kontakt mailowy lub stronę na facebooku – zawsze chętnie odpowiemy na pytania związane z obszarem testów lub pomożemy przygotować CV.
Business Analyst Meetup to pierwsza we Wrocławiu inicjatywa dedykowana osobom zainteresowanym analizą biznesową, stworzona przez analityków z firmy Objectivity. Podczas naszych spotkań wychodzimy poza swoje schematy, dzielimy się doświadczeniami oraz słuchamy refleksji i przemyśleń innych. Każdy z nas odnosi sukcesy i porażki, ale najważniejsze jest to, aby z każdej lekcji wyciągnąć coś wartościowego - dla siebie i innych. Przekładanie wizji biznesu na rozwiązanie i tłumaczenie języka developerów na język biznesu – to chleb powszedni każdego analityka. Tworzenie rzeczy niemożliwych w określonym czasie, a także umiejętność precyzyjnej komunikacji pewnie też brzmi znajomo? Jeśli dobrze rozumiesz te zagadnienia, to jesteś we właściwym miejscu! Zdobywajmy więc wiedzę każdego dnia i pamiętajmy, żeby się nią dzielić.
Polish PowerShell User Group to grupa pasjonatów PowerShella. Pracujemy z różnymi technologiami, w różnych firmach, ale mamy podobny mindset – nie lubimy powtarzalnych zadań. Mile powitamy każdego – od Neofity po CzarodziejaWymiatacza. Na spotkaniach dzielimy się pomysłami i przykładami ze środowisk produkcyjnych. Po spotkaniach – dzielimy się pomysłami i przykładami – ale nad złocistym trunkiem. Spotykamy się co miesiąc. Udział w spotkaniach jest darmowy. Podczas GeekWeek odbędzie się nasze 10 spotkanie, a gościć nas będzie jak zawsze firma Objectivity.
Mirumee Talks to cykliczne spotkania dla programistów. Dzielimy się naszą praktyczną wiedzą nt. najnowszych technologii oraz trendów. Do grupy należy już ponad 300 osób, a dotychczas poruszane tematy dotyczyły m.in. Docker, Arduino, React, ElasticSearch, MongoDB, Redux czy GraphQL. Share. Talk. Learn.
WROC# Online to wirtualna kontynuacja konferencji WROC# organizowanej przez firmę Objectivity. Tworzymy webinaria, na które zapraszamy postacie ze świata IT by rozmawiać na interesujące tematy, niekoniecznie stricte informatyczne. Każde nasze spotkanie to duża dawka wiedzy i okazja by zadać pytanie osobom, które normalnie widzimy na prezenacjach, konferencjach i podcastach. Więcej dowiesz się o nas na stronie: https://online.wrocsharp.com
Wrocław SAP Meetup is a place for everyone interested in SAP technologies supporting businesses big and small in all aspects: from traditional ERP and CRM to hyping Cloud, Big Data, Mobile, Social and Analytics.
TechFika is tech version of Fika. New portal to bring together all IT people and discuss, share, exchange information about whatever you like related to IT. We will grab a beer and some snacks, then take a longer break to listen to our great speechmakers. Later you can chat with your colleagues and expand your network. We want to get to know you! We are inviting all senior developers interested in the topics presented in the agenda who are keen to meet with other developers. Our professionals are eager to share their knowledge/experience and get involved in discussions with you.
Grupa Data Science Wroclaw skupia wszystkich zainteresowanych Data Science, Machine Learning i Big Data, zwłaszcza używających darmowych / otwartych narzędzi. Szczególnie mile widziani są użytkownicy R i Pythona oraz chcący poznać te narzędzia. Organizatorami są entuzjaści i praktycy analizy danych z dużym doświadczeniem. Spotkania odbywają się od prawie trzech lat. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
ITea&Coffee is a monthly lecture series for IT community in Wrocław as today our city is a great hub of many IT opportunities. Our goal is to inspire, no matter what is your major filed of IT interest. Our presenters will try to describe their topics the way interesting from different perspectives. We believe that life is great when we have a possibility to learn, inspire and share our knowledge and experience. Once a month, on a 1st Thursday of the month, IT experts/specialists/want to be IT gather for around 1,5 hour meeting. Event language are English or Polish (depending on foreign participants presence). Join us and take a part in our event. All updates regarding our initiative you can find on our FB profile: https://www.facebook.com/iteaandcoffee/
Cześć, prezentujemy Dev o'clock, czyli całkiem nowe spotkanie tematyczne we Wrocławiu, którego głównym tematem jest tworzenie platform sprzedażowych, opartych głównie na Magento. Nie zabraknie również tematów z dziedziny pisania dobrego kodu, prowadzenia projektów, marketingu, sprzedaży, dobrego funkcjonowania, optymalizacji sklepu i wiele więcej...
Jesteśmy grupą pasjonatów, których połączyła chęć do dzielenia się wiedzą, tworzenia przestrzeni do rozwoju i poznawania innych pasjonatów zwinnych metod wytwarzania oprogramowania (i nie tylko). Misją społeczności Agile Wrocław jest sprawiać, aby ludzie wyszli lepsi niż przyszli. Zapewniamy przestrzeń do zdobywania nowych kompetencji, wymiany doświadczeń, wspólnego rozwiązywania ważnych dla uczestników problemów oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów (także biznesowych) z innymi członkami społeczności. Działamy już od ponad 3 lat i zrealizowaliśmy prawie 40 otwartych warsztatów, 1 całodniową konferencję (w maju druga edycja!) oraz kilka innych ciekawych akcji.
zJava, to cykl spotkań w ramach społeczności Java Developerów. To forma prelekcji i dyskusji, podczas której nasi Java Developerzy dzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z Javą oraz niektórymi wyzwaniami projektowymi. Oczywiście w ramach spotkania znajdujemy też chwilę na dyskusję
Jesteśmy młodą, wywodzącą się z Agile Wrocław, grupą ludzi którzy uwielbiają tworzyć produkty. Zauważyliśmy, że na wrocławskiej scenie nie ma wystarczająco dużo startupów tworzących własny produkt i chcemy to zmienić. Nasz cel próbujemy osiągnąć poprzez cykl spotkań, które składają się z części warsztatowej, na której można wypróbować nowo poznane metody myślenia o produkcie jak również części networkingowej, w czasie której chcemy weryfikować nowe pomysły, rozmawiać między sobą o postępach, przygotowywać się na rozmowy z inwestorami. Dbając o mnogość punktów widzenia, łączymy tematy biznesowe, procesowe, marketingowe i związane z tworzeniem oprogramowania.
Grupa przeznaczona jest dla wszystkich osób, które tak jak my pasjonują się technologiami embedded i chcą dzielić się swoją wiedzą! Podczas spotkań będziemy chcieli podjąć różnorodne tematy związane z niskopoziomowym programowaniem - omówimy narzędzia wspierające rozwój oprogramowania, najnowsze rozwiązania embedded i przedstawimy praktyczne przykłady zastosowania tych rozwiązań w obszarach automotive, IoT czy Industry 4.0. Spotkania otwarte - zarówno dla uczestników jak i prelegentów!
Spotkania Test Manager Meetup zostały zainicjowane przez Radka Smilgina ze wsparciem testerzy.pl oraz SJSI. Kontynuacja wydarzenia będzie się odbywać w formie cyklicznych spotkań, na których poruszane będą tematy dedykowane kierownikom i liderom testów. Celem spotkań jest otwarta dyskusja oraz dzielenie się wiedzą pomiędzy uczestnikami. Podczas spotkań poruszane będą tematy, z którymi boryka się każdy z liderów takie jak: motywacja, rekrutacja, współpraca, planowanie projektów i inne. Zapraszamy!
Technocracy to cykliczne spotkania dedykowane dla osób pracujących w branży IT, lubiących być na bieżąco w świecie wytwarzania oprogramowania i nowych technologii. Do tej pory cieszyliśmy się nimi w gronie pracowników ANIXE, teraz chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z Wami. Nasz pierwszy zewnętrzny meetup, odbywający się w ramach GeekWeekWro #4, będzie jednocześnie PIERWSZYM WYDARZENIEM WE WROCŁAWIU w całości poświęconym tematyce RUST lang. Najbardziej ukochanemu językowi developerów na świecie.
"Meet4tTalk by Unit4 Poland is a knowledge sharing platform for IT professionals interested in broadly defined Cloud Computing. We want to build the community by organizing various events that will connect people working in IT sector. But it's not just all about the cloud - if you're a developer or a software tester, you'll also find some interesting topics to learn and discuss."

Napisz do nas

Masz pomysł? Prowadzisz grupę i chcesz dołączyć?
Napisz do nas maila kontakt@geekweekwro.pl, wyślij nam wiadomość za pomocą Facebooka lub naszego konta na Twitterze @geekweekwro.