Lista spotkań w ramach GeekWeekWro #3

Timeline

Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.
Polish SQL Server User Group (PLSSUG) jest zarówno Stowarzyszeniem jak i grupą pasjonatów systemu Microsoft SQL Server. Naszym celem jest umożliwienie jak najszerszemu gronu ludzi poznawania naszego ulubionego systemu zarządzania bazami danych oraz dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem
Women In Technology to społeczność kobiet, które pracują w technologiach lub je tworzą. Spotkania grupy odbywają się od 2009r., aktualnie we Wrocławiu, w Katowicach, w Krakowie, w Warszawie, w Poznaniu, w Łodzi, w Lublinie oraz w Gdańsku. Skupiamy kobiety, które zajmują się programowaniem, administracją bazami danych, serwerami, sieciami, jak również elektroniką, robotyką i innymi pokrewnymi technicznymi dziedzinami.
QA Talk to otwarta międzynarodowa społeczność techniczna, do której może dołączyć każdy chętny zainteresowany rozwojem branży testowania i zapewnienia jakości. Naszym celem jest połączenie specjalistów zainteresowanych testowaniem, co pozwoli na przekazywanie wszystkich niezbędnych informacji i wymianę doświadczeń. Docelowi odbiorcy to specjaliści pracujący w branży testowania i zapewnienia jakości oprogramowania, zawodowcy otwarci na wymianę wiedzy i doświadczeń, gotowi zarówno do rozwoju osobistego, jak również do rozwoju swoich organizacji. DataArt jest założycielem QA Talk i już od ponad pięciu lat inspiruje projekt do ciągłego działania.
Business Analyst Meetup to, odbywające się we Wrocławiu, cykliczne spotkanie analityków biznesowych. Na początku każdego miesiąca, w luźnej atmosferze, dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i wszystkim co kojarzy się z naszą dziedziną. Spotkania poprzedza ciekawa prelekcja kogoś z zaproszonych gości lub samych uczestników. To świetna okazja by w nieformalnej i miłej atmosferze poszerzać swoją wiedzę. Spotkania się otwarte i bezpłatne dla wszystkich.
25th Level Code to spotkania nastawione na wymianę wiedzy z obszaru IT, odbywające się na 25. piętrze Sky Tower. Tematyka spotkań jest bardzo szeroka, od Business Intelligence, przez testowanie i development po PR programisty. Każde spotkanie to prezentacja, dyskusja, wymiana poglądów i doświadczeń.
Wrocław SAP Meetup is a place for everyone interested in SAP technologies supporting businesses big and small in all aspects: from traditional ERP and CRM to hyping Cloud, Big Data, Mobile, Social and Analytics.
PHPers to otwarte, darmowe spotkania dla programistów PHP (ale zapraszamy oczywiście wszystkich), chcących poszerzyć swoje horyzonty. Na spotkaniach prezentujemy wykłady o PHP, ale też i o całym ekosystemie, jaki otacza aplikacje pisane w tym języku.
wroc.py to grupa miłośniczek i miłośników języka Python. W każdy pierwszy wtorek miesiąca spotykamy się we Wrocławiu, by dzielić się wiedzą techniczną, prezentować swoje dokonania i planować przejęcie władzy nad światem. Dołącz do nas, przyjdź na spotkanie i poznaj innych Pythonistas. Kto wie, może na kolejne spotkanie przygotujesz własną prezentację?

Podzas tego spotkania bedzie mieli okazję dowiedzieć się więcej o działaniu i zastosowaniach micro:bit, super dostępnej platformy hardwarowej na którą można napisać w pythonie niemal wszystko.
Kolejna edycja TechTalk with Capgemini już 28 marca 2017 o 18:00 we Wrocławiu! Spotkanie to odbędzie się w ramach trwającego wtedy #GeekWeekWro Temat spotkania dedykowany będzie technologii .NET MQTT na produkcji, wybór i wdrożenie protokołu IoT w technologii .Net C# Jeżeli rozwiązanie IoT to wykorzystywane są protokoły MQTT lub AMQP. Który kiedy jest lepszy? Na to postaramy się odpowiedzieć w pierwszej cześci spotkania. Następnie opowiemy o wdrożeniu MQTT u dużego producenta samochodów, doświadczeniach z tego wdrożenia i obejrzymy przykładowy kod (.Net C#) który pokazuje jak używać protokołu MQTT. Prezentować będzie Darek Żuk.
Grupa Data Science Wroclaw skupia wszystkich zainteresowanych Data Science i Big Data, zwłaszcza używających darmowych / otwartych narzędzi. Szczególnie mile widziani są użytkownicy R i Pythona oraz chcący poznać te narzędzia. Spotkania odbywają się od ponad roku co około miesiąc. Organizatorami są entuzjaści i praktycy analizy danych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
PGS Software Talks to cykl spotkań, dzięki którym developerzy i entuzjaści programowania mają okazję poznać się osobiście, rozmawiać o robieniu dobrego software’u, wymienić doświadczeniami i dzielić praktyczną wiedzą, sztuczkami i poradami z każdym, kto chce słuchać. Spotykamy się kilka razy w roku we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku: zawsze jest merytorycznie, rzeczowo i serdecznie, gości po staropolsku częstujemy piwem i pizzą
Jesteśmy Girls Who Test - grupą pasjonatek testowania oprogramowania i zapewniania jakości w IT. Stanowimy zespół specjalistek, które działają non-profit, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Współtworzymy i aktywizujemy społeczność testerską, umożliwiamy wymianę wiedzy i kontaktów, organizujemy warsztaty, panele dyskusyjne, wydarzenia i prelekcje popularyzujące wiedzę i zawód testera oraz specjalisty Quality Assurance. Wierzymy, że nasza inicjatywa pomoże zarówno osobom chcącym wejść na ścieżkę kariery testera, osobom już pracującym w zawodzie, jak i pracodawcom poszukującym osób na takie i pokrewne stanowiska
PyData is a group for users and developers of data analysis tools to share ideas and learn from each other. We gather to discuss how best to apply Python tools, as well as those using R and Julia, to meet the evolving challenges in data management, processing, analytics, and visualization
Stowarzyszenie Wrocławskich Użytkowników R (STWUR) to dolnośląska grupa miłośników R. Na spotkaniach stawiamy sobie trzy cele. Pierwszy to integracja eRowego środowiska, ludzi, którzy w R programują lub są nim zainteresowani. Drugi to wspólna analiza inspirujących zbiorów danych, wyciąganie wniosków i komunikowanie ich poza grupę. Spotkania STWURa to idealne miejsce na wymienienie doświadczeń, naukę nowych pakietów i szansa na (lepsze) poznanie R.
Itea&Coffee to poranne spotkania w gronie pasjonatów IT. Spotykamy się zazwyczaj w pierwszy czwartek miesiąca. Celem spotkań jest zbudowanie społeczności IT, która będzie chętna dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Rozmawiamy o nowościach branżowych, technologiach i wszelkich tematach związanych z branżą IT, a wszystko to w otoczeniu świeżo mielonej kawy.
GoWroc to meetup tworzony przez entuzjastów, hobbystów oraz praktyków na codzień programujących w języku Go. Spotykamy się od ponad roku i organizujemy co miesiąc dwa wystąpienia na różnym poziomie zaawansowania. Mamy sponsorów zapewniających stałe miejsce spotkań oraz przekąski i napoje. Jeżeli interesujesz się Go i chciałbyś poznać innych pasjonatów z Wrocławia i okolic lub dowiedzieć się czy są u nas w mieście firmy stosujące tę technologię, to serdecznie zapraszamy :)
WrotQA skupia testerską społeczność we Wrocławiu. Staramy się pokazać w jaki sposób wygląda zapewnienie jakości w poszczególnych firmach nie przez bezpośrednią ich promocję i ogłoszenia o pracę, ale przez obecność w ich konkretnych siedzibach i wystąpienia wyznaczonych przez te firmy prelegentów. Dodatkowo skupiamy się na networkingu i dyskusji, do której gorąco zachęcamy na każdym, comiesięcznym spotkaniu.

Damian wraz z Przemkiem zabiorą Was na ryby, podczas których pokażą jak się zahaczyć o kwestie UX podczas testowania i zanęcą Waszą ciekawość do wprowadzania prostych narzędzi w swoich projektach, które zapewnią lepsze branie.
Grupa „DevOps Wrocław” jest miejscem, które otwiera drogę do popularyzacji praktyk DevOps oraz dzielenia się doświadczeniem i wiedzą zwiazaną z tym tematem. W każdy ostatni wtorek miesiąca, uczestnicy spotkania mogą wysłuchać dwóch wybranych prezentacji i wziąć udział w dyskusji typu Open Space.
LoGeek Night is a HUGE opportunity to learn and network. Experts share their knowledge with you via presentations and discussions in a relaxed atmosphere as hot pizza and cold beer are served. All you have to do is OPEN your mind. Discover new horizons and opportunities as you network with experts and IT professionals
Wrocław Symfony Group to seria spotkań dla zainteresowanych frameworkiem Symfony. Prezentacje prowadzą praktycy - dla praktyków jak i osób chcących dopiero zacząć swoją przygodę z Symfony. Darmowe spotkania odbywają się nieregularnie, a po prezentacjach przy piwie dyskutujemy na tematy poruszane przez prelegentów. Zależy nam na swobodnej wymianie wiedzy i budowaniu społeczności osób, które są związane z Symfony. Jesteśmy otwarci na nowe osoby - zachęcamy do zgłaszania swoich prelekcji lub lightning talks i do zapisów na nasze nadchodzące spotkania.
W ramach meet.QA spotykają się eksperci i pasjonaci QA. Cel jest prosty: chcemy wymienić się wiedzą, a przy okazji spędzić popołudnie w dobrym towarzystwie. Na każde spotkanie przygotowujemy dla uczestników ciekawe tematy prelekcji, po których mamy czas na inspirujące dyskusje przy dobrym piwie
Make SENSE in IT to inicjatywa, której celem jest promowanie rozwiązań w IT które są efektywne i eliminują marnotrawstwo. Promujemy umiejętność krytycznego patrzenia na rozwiązania z obszaru IT. Dla nas ważna jest obiektywna ewaluacja danego podejścia oraz analiza sytuacji kiedy jego zastosowanie jest najbardziej uzasadnione. Nie koncentrujemy się na żadnej specyficznej technologii ani elemencie procesu tworzenia oprogramowania. To o czym mówimy to jakość i sens w IT.

Napisz do nas

Masz pomysł? Prowadzisz grupę i chcesz dołączyć?
Napisz do nas maila kontakt@geekweekwro.pl, wyślij nam wiadomość za pomocą Facebooka lub naszego konta na Twitterze @geekweekwro.